ÜRETERORENOSKOP TAMİRİ

ÜRETERORENOSKOPİ NEDİR?

 Endoskopik cihazla, teşhis yada tedavi amacıyla, idrar yolundan (üretra) önce mesaneye, oradan da böbrekten gelen kanala (üreter) girilmesi işlemidir.  

Üreterorenoskopi Niçin Yapılır? Tanısal (teşhis amaçlı): kullanılan radyolojik tetkiklerle tanı konulamayan yukarı idrar yolları (üreter ve böbrek içi kanallar) hastalıklarının ortaya çıkarılması için. Bu işlem sırasında; taş, tümör, darlık, ödem gibi hastalıklarla karşılaşılacağı gibi, belirgin bir hastalık eseri izlenilmeyebilir. Karşılaşılan bazı hastalıklar aynı işlem sırasında tedavi edilebilir, bazıları da ikinci bir ameliyat gerektirebilir. Taş Tedavisi: Üretere sıkışmış ve başka şekilde tedavi edilemeyen taşlar, üreterorensokopi ile görülür ve taş kırıcı (litotriptör) ile kırılarak veya uygunsa basket kateteri ile bütün olarak alınarak tedavi edilir. Bazen de taş böbreğe itilerek üreter pasajı açılır (Ardından ESWL ile tedaviye devam edilir).

ÜRETERORENOSKOP TAMİRİ | TEKNİK SERVİSİ | ARIZA TESPİTİ

Her marka ve Model Üreterorenoskop cihazlarınıza Teknik Servis hizmeti vermekteyiz. Türkiye geneli ve çevre ülkelerden bir çok Devlet Hastanesi ve Özel Hastaneye servis hizmeti vermekteyiz. Arızalı cihazlarınızın arıza tespit raporlarını hazırlıyoruz. Tamirat için ihaleye çıkmanız gerekirse şartnamenizi hazırlıyoruz. Fiyat teklifimizi sunuyoruz. Dilerseniz tamiri mümkün olmayan cihazlarınızın da sağlam kullanabilecek parçalarını yedek parça niteliğinde sizlerden satın alıyoruz. Çalışmalarımızda titizlik ve özveriyi referanslarımızdan tehit edebilirsiniz.